Беровско Езеро
Повеќе ...
Беровско Езеро
Чиплакова Колиба
Вила Лина 2
Вила Лина1
Вила Марија
Мотел Бистра
Ранч Фета
Вила Вакане
Вила Чичак
Вила Клепало
Вила Марија
Вила Зора
Вила Иван
Вила Илинден
Вила Санде Шумаро
Вила Виолета
ВИП Хотел
Вила Голем Одмор
Вила Фидански
Вила Дамјан
Апартмани „ХЕСТИА“
Сите страници

Беровско Езеро се наоѓа на 6 км од Берово, по патот за граничниот премин Клепало. Езерото е со површина од 0,57 км². Браната е изградена во 1970 г. со височина од 60 м. и една од најголемите лачни брани во Р. Македонија. Бреговите на езерото се со бујна шума борова и листопадна. На зарамнините се протегаат терени со разнобојни цвеќиња, шумски плодови и разни чаеви. За надополнување на времето за простор и рекреација во езерото постои и можност за спортски риболов. Покрај езерото има и ресторан, со 19 бунгалови за сместување на туристите и детско одмаралиште.Tуристичкиот локалитет се наоѓа на брегот на Беровско езеро и надморска височина од 1000 м. Долж езерото се протегаат голем број вили, кои што можат да се изнајмуваат, прекрасни терени за излет, рекреација и спортови. Со урбаниситчкиот план за развој на овој локалитет предвидени се места за изградба на викендички, хотелски комплекси и други рекреативни содржини, при тоа водејќи сметка да не се наруши природната рамонтежа.


“Чиплакова колиба“

Чиплаковски Петар

Тел. +389 71/854 768

Моб :+389 70 491 690

e-mail: : Е-маил адресата e заштитена од спам ботови.

web: www.ciplakovakoliba.com

Избањата во чист воздух и природна убавина, оваа вила е уникатно место каде наместо автомобили и бучава ќе се сретнете со неверојатен мир и прекрасна околина. Вилата е идеална за сместување на едно четиричлено семејство. На располагање се соби со дневен простор , сателитска антена за ТВ и радио, kuјнаa i бања. Фурната, огништето и скарата со која располга ќе Ви овозможат приготвување на локални специјалитети. Доколку уживате во прошетки на само пет до десет минути пешачење се наоѓа Беровско Езеро кое ќе ви понуди незаборавен поглед.

P9220005
P9220005
P9220006
P9220008
P9220015
P9220016
P9220017
P9220021
P9220024
P9220025
P9220028
P9220031
P9220041
P9220042

I Категорија


Вила “Лина 2“

Ајтовски Зоран

Беровско езеро

тел. +389 70 829 376 ; +389 71 373 255; +389 71 313 518

На само седум километри од Берово со поглед на Беровското Езеро оваа вила нуди сместување за 10 лица. Пред вилата се простира езерото и прекрасната борова шума што претставува прекрасен поглед. Оваа модерно опремена вила е со камин, мини бар, кујна, тв, летна кујна со фурна. Пространиот двор, терасата и чистиот воздух ви озможуваат пријатен одмор и рекреација за Вас и Вашето семејство.

DSC08043
DSC08043
DSC08057
DSC08069
DSC08072
lina
lina1
lina2 1
lina2 2

I Категорија


Вила “Лина 1“

Близнаковска Снежана

Беровско Езеро

тел. +389 71 297 471

+389 71 297 269

На само седум километри од Берово во близина на Беровско Езеро се наоѓа модерно опремена вила која нуди сместување за 8 лица. Вилата е опремена со дневен простор, кујна, телевизор,бања. Пред самата вила се простира прекрасен двор со летниковец, фурна, скара и голема тераса која ќе ви овозможи пријатни и незаборавни моменти.

Pictures 496
Pictures 496
Pictures 501
Pictures 503
Pictures 504
Pictures 506
Pictures 507
Pictures 508
Pictures 510
Pictures 512
lina1

I Категорија

 

 


Вила “Марија“

Пипонски Благој

Беровско езеро

тел. +389 70/836 661

Лоцирана во областа Фета во непосредна близина на Беровското Езеро. Во склоп на вилата се наоѓа фарма за производство на млеко и млечни производи. Вилата располага со осум легла сместени на вториот спрат, со заедничка кујна, бања и тераса. Околната шума и чистиот воздух ви овозможуваат пријатни и незаборавни прошетки.

Picture480
Picture480
Pictures475
Pictures478
Pictures479
Pictures481
Pictures482
Pictures483

II КатегоријаМотел “Бистра“

Стоиловски Владо

Беровско езеро

Тел. +389 70/595-601 Владо

+389 78/395-601 Владо

+389 76/464-554 Бистра

 

web: www.motelbistra.com.mk

e-mail: Е-маил адресата e заштитена од спам ботови.

Уникатна можност да поминете прекрасен одмор во еден од најубавите предели на Беровско Езеро. Мотелот има можност за сместување на петнаесет гости. Na располагање  два апартмана три двокреветни соби со бањи. Покрај големата летна кујна има и заедничка покриена кујна од која има прекрасна панорама на Беровско Езеро. Мотел Бистра располага и со сопствен паркинг. Близината на асфалтниот пат овозможува одлична поврзаност на вилата со атрактивните природни локалитети.

10092
10092
10095
10110
101111
10112
10118
10150
10152
10153
HPIM0730
HPIM0733
HPIM0737
HPIM0738
HPIM0741
bistra-14
bistra-21
bistra-3

I Категорија


Ранч “Фета“

Славчо Малиновски

Беровско езеро

тел.+389/ 33/472 965 +389/70 309 871

Оддалечена на само петстотини метри од Беровско Езеро сместена во борова шума се наоѓа оваа вила која може да ви понуди незаборавен одмор. Вилата нуди сместување на седум лица или една трокреветна и деве двокреветни соби сместени на прв и втор спрат. Заедничката кујна и фурната овозможуваат спремање на локални специјалитети, во кои ќе уживате во мирната средина и чистиот воздух кој ве опкружува.

DSC08770
DSC08770
DSC08772
DSC08776
DSC08777
DSC08778
DSC08782
Pictures485
untitled

II Категорија


Вила “Вакане“

Вакански Ангел

Беровско езеро

тел. +389 33/ 471 065; +389 70 /213 691

На само 6,5 километри од Берово со прекрасен поглед на Беровското Езеро се наога оваа прекрасна вила. На располагање се две двокреветни соби, две спални, заедничка кујна, дневен простор, бања сместени на прв и втор спрат. Самата близина на езерото ви овозможува спортски риболов и други планинско рекреативни активности.

DSC04303
DSC04303
DSC04307
DSC04310
DSC04316
DSC04339
DSC04340
DSC04344
DSC04350
DSC04375
DSC04376
DSC04377
DSC04384
DSC04402

II Категорија


Вила “Чичак“

Чичаковски Kиро

Беровско езеро

тел. +389 75/309 367; +389 33/471 386

Затскриена во густата борова шума која што е карактеристична за пределите околу Беровско Езеро испреплетена со патеки кои ќе ви овозможат пријатни и долги прошетки, вилата нуди сместување за тринаесет лица. Пространоста на вилата и големата покриена тераса, ќе ви понудат удобно сместување и незаборавен одмор. Близината на езерото ви овозможува спортски риболов и други рекреативни активности.

543
543
544
546
547
548
551
552
554
555
cicak
cicak1
cicak2

II Категорија


Вила “Клепало“

Бошнаковски Горан

тел. + 389 70/766 754

+ 389 75 510 185

На петнаесет километри од Берово во близаина на граничниот премин Клепало скриена во густа борово шума се наога вила Клепало. Вилата располага со капацитет од тринаесет легла, дневен престој, кујната, купатилото. Просторот двор, Чистиот воздух и базенот ви нудат пријатен одмор и рекреација. Кујната и фурната ви овозможуваат приготвување на локални специјалитети.

DSCF0031
DSCF0031
DSCF0032
DSCF0034
DSCF0035
DSCF0036
DSCF0037
DSCF0039
DSCF0041
DSCF0042
DSCF0046
DSCF0052
DSCF0099

II Категорија


Вила “Марија“

Шумански Звонко

Беровско езеро

тел. +389 70/214 703 ;+389 71/ 212 338

На само шест километри од Берово се наога идеално место за пријатен одмор и рекреација. Затскриена во густата борова шума со поглед на Беровското Езеро, со капацитет од осум легла модерно опремен дневен простор, камин, кујна, бања и прекрасни тераси ви нуди вила Марија. Самата близина на езерото ви овозможува спортски риболов и други рекреатини активности.

1
1
2
3
4
5
6
7
8
9

I Категорија


Вила “Зора“

Пипонски Михаил

Беровско езеро

Тел. +389 75/690 002

Вилата е лоцирана во областа Фета во склоп на фармата за производство на млеко и млечни производи во сопственост на Пипонски Михаил. Вилата располага со седумнаесет легла распоредени во троспратен објект. Двете заеднички летни кујни ви дозволуваат приготвување на храна која може да ја добиете од самата фарма како што се, млеко, јајца и месо од домашно производство. Собите во поголем дел се трокреветни со сопствен тоалет и заедничка бања. Пределот во кој е лоцирана вилата е посебно атрактивен во есенскиот период кога пределот изобилува со живописни бои од околната шума.

1
1
2
3
4
5
6
7
8
9

II Категорија


Вила “Иван“

Чамовски Јордан

Беровско езеро

Тел. +389 75/515 138

E-Mail: Е-маил адресата e заштитена од спам ботови.

Уникатна можност да поминете прекрасен одмор во еден од најубавите предели на Беровско езеро. На шест километри од Берово се наоѓа вила Иван со прекрасен видиковец и поглед на Беровско Езеро. Вилата располага со капацитет од шест легла, две двокреветни соби и една спална (со тв). Како и бања и кујна со дневен простор. ТВ со сателитска, тераса и мал базен во дворот.

Самата близина на езерото Ви овозможува спортски риболов и други рекреативни активности кои ќе ви овозможат пријатен престој и уживање во свежиот планински воздух.

1
1
2
3
4
5
6
7

I Категорија


Вила “Илинден“

Пашоски Наум

Беровско Езеро

тел. +389/33/470 141

+389/70/802 439

На само 7 км од Берово во близина на Беровско Езеро се наоѓа вила Илинден која нуди сместување за десет лица. Вилата е опремена со дневен простор, кујна, телевизор, бања. Од вилата имате поглед на езерото, а пред неа се наоѓа прекрасен двор кој ќе Ви овозможи пријатен престој и уживање во чистиот планински воздух.

copy of odmor 006
copy of odmor 006
img_1188
img_1200
pict0125
slik 003
slik 006

II Категорија

 


Вила “Санде Шумаро“

Лазаревски Александар

Беровско езеро

Тел. +389 72/261 202и+389 78/460 887, +389 78/460 890

e-mail: Е-маил адресата e заштитена од спам ботови.

Вилата е лоцирана во областа Фета во сопственост на Лазаревски Александар и располага со шест легла на два спрата. Објектот располага со посебна летна кујна, дневен престој, две купатила, сателитска телевизија и сопствен паркинг за пет возила. Во пространиот двор може да приготвувате храна на скара да ја користите фурната за печење на домашен леб. Во договор со домашните можете да добиете домашна храна и да уживате во шумските плодови од околината. Затскриена во густата борова шума, со поглед на Беровско Езеро ќе најдете идеално место за пријатен одмор и рекреација.

1
1
2
3
4
5
6

II Категорија


Вила “Виолета“

Виолета Чичаковска

Беровско езеро

Тел. +389 70/369 256

e-mail: Е-маил адресата e заштитена од спам ботови.

Вилата во сопственост на Виолета Чичаковска е лоцирана во областа Фета, на Беровско Езеро. Има две соби со вкупно четири легла, заедничка кујна и купатило. На просторниот трем може да уживате во свежиот воздух, а може и самите да приготвите храна на скара во дворот, или да подготвите салата од свеж зеленчук кој сами ќе го скинете од пластеникот. Опкружена со прекрасно зеленило и шума, со поглед на Беровското Езеро оваа вила е идеално место за пријатен одмор и рекреација.

picture smestuvanje 08.2010 1
picture smestuvanje 08.2010 1
picture smestuvanje 08.2010 2
picture smestuvanje 08.2010 3
picture smestuvanje 08.2010 4
picture smestuvanje 08.2010 5
picture smestuvanje 08.2010 6

II Категорија

 

 


ВИП Хотел

Беровско Езеро

Тел:    +389 (0)2 3115 045
+389 (0)75 420 980

+389 (0)75 245 206

Факс:  +389 (0)2 311 4658

web: www.wiphotel.com.mk

ВИП Хотел - Берово е основан во 2010 година, изграден во модерен стил и е лоциран до самото езеро, со прекрасен поглед на околните шуми и зелените планини во близина на Берово, Македонија. Фирмата под која го раководи својот бизнис е основана во 1989 година.

WIPHOTEL се наоѓа до самото езеро, со прекрасен поглед на околните шуми и зелените планини па доколку сакате да избегате од градската врева, стресното секојдневие, сообраќајниот метеж, и барем за кратко да им се вратите на мирот, спокојството и природата во Македонија, испланирајте викенд на Беровско езеро. Берово е сместено во Малешевијата, на крајниот источен дел на Македонија, на двата брега на реката Брегалница.

picture2
picture2
picture3
wip
wip1
wip2
wip3
wip4

I Категорија

 


„Голем одмор“

Ангел Гриовски

Беровско Езеро

тел. +389/071 213 071

Вилата „Голем одмор“ е современо уреден простор кој нуди можност за одмор и рекреација на брегот на Беровско Езеро. Вилата располага со четири луксузно уредени двокреветни соби сместени на прв кат, со заедничка бања. На приземје има заеднички современо уреден простор за дневен престој со телевизор и ДВД, кујна и бања. Од пространата полу - отворена тераса се пружа прекрасен поглед на езерото и околната шума. Посетителите може да го користат дворот за уживање во околината, престој на чист воздух и рекреација, а има можност и самите да си подготват скара.

I Категорија


Вила “Фидански“

Горан Фидански

Моб: +38970762340

Тел: +38933448527

Facebook: Goran Fidanski

E-Mail: Е-маил адресата e заштитена од спам ботови. Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Skype: gORAN FIDANSKI

На само седум километри од Берово со поглед на Беровското Езеро се наоѓа „Вила Фидански“ оваа вила нуди сместување за 15 лица. Пред вилата се простира езерото и прекрасната борова шума, може да уживате во свежиот воздух, а може и самите да приготвите храна на скара во дворот што претставува идеално место за пријатен одмор и рекреација.

dsc_2219
dsc_2219
dsc_2268
dsc_2274
dsc_2282
dsc_2287
dsc_2297
dsc_2298
dsc_2303
dsc_2306
dsc_2309
dsc_2311
dsc_2317
dsc_2331

I Категорија

Комфорт

 


Вила “ДАМЈАН“

Марјан Марковски

Моб: +38970 266 278 и +38975 404 278

Домашна Адреса: Ул „8“ Бр.74

E-Mail: Е-маил адресата e заштитена од спам ботови.

На седум километри од Берово со поглед на Беровското Езеро се наоѓа „Вила Дамјан“ оваа вила нуди сместување за 8 лица. Пред вилата се простира езерото и прекрасната борова шума каде може да уживате во свежиот воздух.

p 011
p 011
picture 013
picture 015
picture 018
picture 023
picture 027
picture 029
picture 031
picture 033
sam_2089
sam_2099

Комфорт

II Категорија


 

Апартмани “ХЕСТИА“

 

Тони Кантурски

Моб: +38975 346 321

+389 070 206 615

E-Mail: Е-маил адресата e заштитена од спам ботови.

hestia@ berovohestia.mk

www.berovohestia.mk

На само 7 км. од Берово, на регионалниот пат Р-527 -Кочани-Виница-Берово-Клепало (граничен премин), се наоѓа Беровско езеро. Возејќи се по патот, со првото здогледување на Беровското езеро, на само 50 метри, од вашата лева страна се наоѓаат Хестиа апартманите кои се изградени во 2012 година. Објектот располага со 3 апартмани (4 возрасни), 2 студија (3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца) и 2 соби (2 возрасни). Секоја од собите е комплетно луксузно опремена, со сопствена тераса за релаксирачки одмор, WC, ТВ, минибар и Wi-Fi. Апартманите и студијата се опремени со чајна кујна, а на располагање е и заедничка просторија-ресторан со кујна опремена со шпорет со рерна, фрижидер и машина за перење на садови.

За децата е обезбедено посебно катче во кое можат безбедно да си играат додека возрасните уживаат во дружењето и консумирањето на вкусните традиционални малешевски специјалитети, скара и готвени јадења, поткрепени со малешевска сливова ракија.

dsc01819
dsc01819
dsc01820
dsc01827 1
dsc01831
dsc01853
dsc01854
dsc01855
dsc01856
dsc01857
dsc01932 1
dsc01934
dsc01936
dsc01937
dsc01938
dsc01939
dsc01940

I Категорија

Комфорт

 

 
© 2014 Visit Berovo. Сите права задржани.